Zawody Strzeleckie "Trzech Bractw" AD 2020 :: 2020.05.31

Dnia 31-go maja 2020-go roku na leśnej strzelnicy sportowej w Dzierżnie spotkali się bracia czterech bractw by o tytuł Króla „Trzech Bractw” zawalczyć. W zawodach wzięli również udział bracia (w osobie 1) czwartego bractwa KBS z Tarnowskich Gór.


Inicjatywa organizacji zawodów strzeleckich wypłynęła od braci Bractwa Kurkowego Grodu Zabrzańskiego, a w zawodach uczestniczyły trzy tytularne Bractwa: Bractwo Kurkowe Grodu Zabrzańskiego, Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego oraz Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Toszka.
 
Po zaciętych bojach w strzelaniu do kura, tytuł powędrował do Zabrza. Oczywiście jako Bractwo Bytomskie nie składamy broni i już bierzemy się do trenowania, by w przyszłym roku tytuł powędrował do Bytomia.


Zawody Strzeleckie „Zielonoświątkowe” AD 2020

W związku z sytuacją pandemiczną w kraju i na świecie, od początku marca tego roku wszelkie zawody i imprezy brackie zostały odwołane. Brak możliwości postrzelania sobie na strzelnicy wywołuje wśród braci głód zapachu spalonego prochu. W związku z tym nasze Bractwo postanowiło zorganizować zawody strzeleckie tytułując je zawodami „Zielonoświątkowymi”. W zawodach uczestniczyli bytomscy bracia oraz osoby im towarzyszące.

Organizacja zawodów była totalnie spontaniczna, to też postanowiono, że nagrodą za pierwsze miejsc będzie zrzutka do zużytego kubka po herbacie.


Zawody wygrał i pierwsze miejsce zdobył wraz z zawartością zużytego po herbacie kubka brat Rafał Korzeniowski – Gratulujemy !!!

_____________________________

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza