Zebranie Brackie :: 2020.02.05

Niniejszy artykuł zamieszczony został w drugiej połowie miesiąca marca 2020-go roku, wówczas na początku lutego o koronowirusie na Dalekim Wschodzie słyszeliśmy tylko w mediach. Nikt z nas nie spodziewał się tego co za miesiąc miało nadejść. W związku z dynamicznym przemieszczaniem się koronowirusa Sars-Cov-2 w marcu ogłoszona zostanie przez WHO pandemia na skalę światową, a wszystkie imprezy i uroczystości nie tylko te brackie, ale również i te ogólnodostępne zostały odwołane.


W lutym na Brackim Zebraniu frekwencja nie była inponująca, dyskutowaliśmy o styczniowej imprezie integracyjnej oraz planowaliśmy organizacje uroczystości brackich w 2020-tym roku, który jest dodatkowo jubileuszowym, bo 25-tym rokiem po reaktywacji ZKBS RP Okręgu Śląskiego.

Hetman Bractwa Jan Świgost przedstawił założenia oraz plany na główne uroczystości jubileuszowe Okręgu Śląskiego, które odbędą się w Tarnowskich Górach podczas Święta Gwarków przypadających 13-go września. Dodatkowo Hetman omówił program Walnego Zebrania Sprawozdawczego BKGB, które zaplanowane zostało na 7-go marca 2020-go roku.


Strzelmistrz Tomasz Dylong zaprosił Braci do udziału w Zawodach Strzeleckich o tytuł "Kurka Piwnego" AD 2020, które odbyły się dnia 15-go lutego 2020-go roku na strzelnicy sportowej ZSME w Bytomiu. Jak się później okazało, były to ostatnie rozegrane zawody strzeleckie, ponieważ kolejne zawody strzeleckie "Rozpoczęcia Sezonu" ze względu na panującą pandemię, zostały odwołane.

Ze względu na panującą pandemiczną sytuację w kraju i na świecie trudno powiedzieć jak będzie wyglądało życie brackie w kolejnych miesiącach. To raczej już jest pewne, że większość imprez i uroczystości nie odbędzie się. Ale należy być dobrej myśli i optymistycznie patrzeć w przyszłość, czego sobie i Wam drodzy bracia z całego serca życzę (MW).
_____________________________

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza