Zawody strzeleckie w Pszczynie :: 2020.09.19

19-go września 2020 r. nasi Bracia i Siostry rywalizowali w zawodach strzeleckich organizowanych przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Pszczynie z okazji Dni Pszczyny.

Patronat nad zawodami objął Marszałek Województwa Śląskiego Pan Jakub Chełstowski, Starosta Pszczyński Pani Barbara Bandoła oraz Burmistrz Pszczyny Pan Dariusz Skrobol wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Panem Leszkiem Szczotką.

Swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, grupy rekonstrukcji historycznych "Muszkiet" z Bielska-Białej, Radni Miasta i Gminy Pszczyna, oraz przedstawiciele Bractw Kurkowych zrzeszonych w Okręgu Śląskim z Hetmanem Okręgu Bratem Janem Świgostem na czele.

W rywalizacji o Tarczę Marszałka Województwa Śląskiego – w 100 rocznicę II Powstania Śląskiego, Tarczę Starosty Pszczyńskiego – o najwyższe wyróżnienie starosty Żubra, Tarczę Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta – z okazji 30-lecia powołania samorządów oraz Tarczę Bracką – w 100 rocznicę Cudu nad Wisłą uczestniczyli członkowie Bractw Kurkowych z Bytomia, Krakowa, Mikołowa, Raciborza, Rybnika, Toszka, Tarnowskich Gór i Żor oraz członkowie pszczyńskiego Bractwa Kurkowego.

Zarząd i członkowie serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za przybycie, orkiestrze za uświetnienie uroczystości oraz restauracji ”U Mikołajca” za pyszne posiłki.

Wyniki zawodów:

Tarcza Marszałka Województwa Śląskiego

    1. Władysław Frydel - Pszczyna

    2. Wojciech Rajchel - Rybnik

    3. Magdalena Piech - Pszczyna


Żubr Starosty Pszczyńskiego

    1. Edward Wójcik - Pszczyna

    2. Ewa Rajchel - Rybnik

    3. Wojciech Rajchel - Rybnik


Tarcza Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Pszczyna

    1. Andrzej Widok - Pszczyna

    2. Dawid Kurpas - Pszczyna

    3. Jerzy Piech - Pszczyna


Tarcza Bracka:

    1. Ewa Rajchel - Rybnik

    2. Maria Żyła - Pszczyna

    3. Wojciech Rajchel - Rybnik


KUR-a ustrzelił Stefan Wójcik z Raciborza.


źródło: KPS w Pszczynie


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza